JAK ŠEL ČAS...

   Hostinec postavil pravděpodobně Josef Karel Janský.

   V roce 1911 koupil hostinec v dražbě obchodník s koňmi Josef Hušek, přezdívaný „Car“. Rodina Huškova provozovala hostinec do padesátých let, kdy byl spolu s přilehlými objekty vyvlastněn.

   V sedmdesátých letech bylo zemědělské stavení (dnešní č. p. 58) vráceno manželům Zdeňku a Anně Huškovým, kteří měli dvě dcery - Zdenu a Hanu. Těm byl v rámci restituce počátkem devadesátých let hostinec navrácen. 

   V roce 1992 odkoupili švagři Břetislav Nožička a Josef Voltr podíl od Zdeny Jedličkové.

   V létě roku 1993 byla dokončena v západní části hostince výstavba minipivovaru. Pivo dostalo název po Josefu Huškovi a jeho přezdívce, tedy CAR. Josef Hušek byl prapradědečkem současného majitele.

   Do konce roku 1996 pivo vařil B. Nožička.    

Od jara roku 1997 do podzimu 1999 vařil Bělečské pivo Michal Pojman. 

   Od jara roku 2000 vařil pivo v Bělči Josef Balounek, který skončil v únoru 2008.

   V roce 2000 v rámci dědického vyrovnání přešel pivovar i hostinec do vlastnictví součastného majitele Josefa Voltra, který na jaře 2008 začal vařit pivo a vaří jej doposud společně s Karlem Nohejlem.

 

 

NAŠE ETIKETY:

současné:

historické:

"NAŠE" DVD:

Zavádění výroby piva a jeho "dolaďování", vychytávání bezchybného chodu technologie, nějaké ty stavební úpravy - to vše způsobilo, že až v posledních měsících nám konečně zbyla trocha času i na prezentaci našeho pivovaru. Někteří znáte naše propagační předměty, prokoukly naše webové stránky a kromě toho jsme spojili síly se stálou scénou ZUŠ Střezina - královéhradeckým Divadlem JESLIČKY, v jehož repertoáru nás zaujala hra "P jako pivo".

A tak slovo dalo slovo a zrodilo se DVD "Zpívané obrázky", kde kromě ukázek z inscenace (režie Ema Zámečníková) a pěkných písniček z představení (hudba Eva Černíková, texty Eva Černíková a Viera Oborníková) má své zastoupení i náš pivovar a naše pivo (malou ukázku můžete vidět na You Tube i na titulní straně našeho webu).

DVD je už zájemcům k dispozici jak v Divadle Jesličky, tak u nás.

Snad Vám DVD udělá stejnou radost, jakou dělá nám.